Kursschema
Membership | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Apply for membership only | ||||||
Elevshower | ||||||
Start | Day & time | Instructors | ||||
Årsmöte 2024
Ons 19.30-20.45
1 ggr.
Start 27/3.
|
27/3 | Ons 19.30-20.45 | 1 ggr | Closed | ||
Barndans | ||||||
Start | Day & time | Instructors | ||||
Barndans röd 3-4 år
Sön 10.00-10.45
12 ggr.
Start 28/1.
Instructors Anna E, Cornelia, Elina, Elka, Linnea. |
28/1 | Sön 10.00-10.45 | 12 ggr | Anna E, Cornelia, Elina, Elka, Linnea | Closed | |
Barndans blå 4-5 år
Sön 10.55-11.40
12 ggr.
Start 28/1.
Instructors Anna E, Cornelia, Elina, Elka, Linnea. |
28/1 | Sön 10.55-11.40 | 12 ggr | Anna E, Cornelia, Elina, Elka, Linnea | Closed | |
Danskul 5-7 år
Sön 11.45-12.30
12 ggr.
Start 28/1.
Instructors Anna E, Cornelia, Julia, Elka, Linnea. |
28/1 | Sön 11.45-12.30 | 12 ggr | Anna E, Cornelia, Julia, Elka, Linnea | Closed | |
Balett | ||||||
Start | Day & time | Instructors | ||||
Balett 7-9 år
Sön 13.15-14.00
12 ggr.
Start 28/1.
Instructors Julia, Maria B. |
28/1 | Sön 13.15-14.00 | 12 ggr | Julia, Maria B | Closed | |
Showdanser | ||||||
Start | Day & time | Instructors | ||||
Showkids 7-9 år
Sön 12.30-13.15
12 ggr.
Start 28/1.
Instructors Julia, Maria B. |
28/1 | Sön 12.30-13.15 | 12 ggr | Julia, Maria B | Closed | |
Lyrisk dans 10-13 år
Tis 18.00-19.00
12 ggr.
Start 30/1.
Instructors Luna, Amanda. |
30/1 | Tis 18.00-19.00 | 12 ggr | Luna, Amanda | Closed | |
Hip Hop | ||||||
Start | Day & time | Instructors | ||||
Hiphop/Street från 7 år
Tors 17.15-18.15
12 ggr.
Start 1/2.
Instructors Amanda, Elina. |
1/2 | Tors 17.15-18.15 | 12 ggr | Amanda, Elina | Closed | |
Bugg | ||||||
Start | Day & time | Instructors | ||||
Bugg Vuxna Fortsättning
Mån 17.20-18.20
12 ggr.
Start 29/1.
Instructors Martin, Karin. |
29/1 | Mån 17.20-18.20 | 12 ggr | Martin, Karin | Closed | |
Bugg Parträning Avancerad/ ITT tävling
Mån 18.25-19.40
12 ggr.
Start 29/1.
Instructors Martin, Sandra L, Anna E. |
29/1 | Mån 18.25-19.40 | 12 ggr | Martin, Sandra L, Anna E | Closed | |
Bugg tävlingsgrupp nationellklass
Mån 19.45-21.00
17 ggr.
Start 22/1.
Instructors David. |
22/1 | Mån 19.45-21.00 | 17 ggr | David | Closed | |
Bugg tävlingsträning för Karl & Bettan
Tors 18.30-20.30
4 ggr.
Start 25/1.
|
25/1 | Tors 18.30-20.30 | 4 ggr | Closed | ||
Bugg tävlingsträning för Anders Henriksson
Tors 18.30-19.45
4 ggr.
Start 15/2.
Instructors Anders. |
15/2 | Tors 18.30-19.45 | 4 ggr | Anders | Closed | |
Lindy Hop | ||||||
Start | Day & time | Instructors | ||||
Solo Jazz/Charlston
Ons 18.30-19.30
12 ggr.
Start 31/1.
Instructors Maria E. |
31/1 | Ons 18.30-19.30 | 12 ggr | Maria E | Direct | |
Lindy Hop Parträning Medel
Sön 16.30-17.30
12 ggr.
Start 28/1.
Instructors Tobbe, Tina. |
28/1 | Sön 16.30-17.30 | 12 ggr | Tobbe, Tina | Closed | |
Lindy Hop Parträning Medel/Avancerad
Sön 17.30-18.30
12 ggr.
Start 28/1.
Instructors Tobbe, Tina. |
28/1 | Sön 17.30-18.30 | 12 ggr | Tobbe, Tina | Closed | |
Lindy Hop tävlingsgrupp
Sön 15.00-16.00
12 ggr.
Start 28/1.
Instructors Madde. |
28/1 | Sön 15.00-16.00 | 12 ggr | Madde | Closed | |
Boogie Woogie | ||||||
Start | Day & time | Instructors | ||||
Boogie Woogie Vuxna Prova på
Sön 18.35-19.20
12 ggr.
Start 28/1.
Instructors Tobbe, Tina. |
28/1 | Sön 18.35-19.20 | 12 ggr | Tobbe, Tina | Closed | |
Boogie Woogie tävlingsgrupp
Sön 14.00-15.00
12 ggr.
Start 28/1.
Instructors Madde. |
28/1 | Sön 14.00-15.00 | 12 ggr | Madde | Closed | |
Boogie Woogie tävlingsträning för Anders Henriksson
Tors 19.50-21.00
4 ggr.
Start 15/2.
Instructors Anders. |
15/2 | Tors 19.50-21.00 | 4 ggr | Anders | Closed | |
Rock'n'Roll | ||||||
Start | Day & time | Instructors | ||||
Rock'n'Roll tävlingsgrupp
Mån 18.30-20.00
12 ggr.
Start 29/1.
Instructors Madde. |
29/1 | Mån 18.30-20.00 | 12 ggr | Madde | Closed | |
Presentkort | ||||||
Start | Day & time | Instructors | ||||
Presentkort
|
Direct | |||||